UNIVERZITETNA ŠPORTNA LIGA MARIBORU

Podobni dokumenti
PROPOZICIJE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ROKOMETU NA MIVKI 2019 tekmovanje mladih (kategorije rojenih leta 2002, 2004 in 2006) 1. člen S temi propozicijami s

1

Microsoft Word - Razpored tekmovanja 11. memoriala 2013-U13

PROPOZICIJE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ROKOMETU NA MIVKI člen S temi propozicijami se določa način tekmovanja v okviru državnega prvenstva rokometa

HOKEJSKA ZVEZA SLOVENIJE Celovška LJUBLJANA Slovenija DRŽAVNO PRVENSTVO MLADINCEV U-18 v sezoni 2016/17 V tekmovanju za DP mladincev nastopajo

Microsoft Word _Futsal_Priloga 2_pravilnik_ doc

5

Microsoft Word _KOŀARKA_Oŀ_mlajši

POVOD

Zadeva: Ljubljana, PRIJAVA EKIP MLAJŠIH STAROSTNIH KATEGORIJ za državno prvenstvo in pokalni tekmovanji v tekmovalni sezoni 2019 / 2020 Na

Pravila škofjeloške poletne teniške lige 2019 Splošno o ligi pravica nastopa, formiranje skupin, igrišča in uradna žoga 1. Pravico igranja imajo (v ko

PTUJSKA AMATERSKA REGIONALNA KOŠARKARSKA LIGA

Po 6

II. Olimpijada krajevnih skupnosti Novega mesta II. OLIMPIJADA KRAJEVNIH SKUPNOSTI NOVEGA MESTA PRAVILA TEKMOVANJA IN PROGRAM KS Drska, 18. maj 2019

PRAVILA TEKMOVANJA V ODBOJKI za člane in članice v državnih ligah v tekmovalni sezoni 2019/ člen OT OZS vodijo tekmovanje na osnovi Uradnih pra

RC MNZ - kategorija U12 in U13 TRENING 3-4 SKLOP: Igra 1:1 USMERITEV TRENINGA: CILJ: Igra 1:1 v napadu Utrjevanje uspešnosti igre 1:1 v napadu UVODNI

HOKEJSKA ZVEZA SLOVENIJE Celovška LJUBLJANA Slovenija INTERNATIONAL HOCKEY LEAGUE 2019/20 MEDNARODNA HOKEJSKA LIGA 2019/20 V tekmovanju IHL čl

VABIMO VAS NA 18. LETNE ŠPORTNE IGRE SDS, ki bodo v soboto, 3. junija 2017, v Dupleku. Zbor tekmovalcev je pri Pošti Spodnji Duplek (Cesta k Dravi 5,

Microsoft Word - Bilten_01_2014_2015_starejsi

Navodila_1819_Regions' Cup

PRAVILA ODBOJKARSKE IGRE

PRAVILA TEKMOVANJ LETNIH ŠPORTNIH IGER EDS

PRAVILA ŠOLSKEGA REDA

PRAVILNIK Osveženo:

Zavod ŠKL Ljubljana Brezovce Trzin Šolsko leto PRAVILA TEKMOVANJA ŠKL TEE BALL Tee ball je športni program, namenjen otrokom od 6 do

MEDOBČINSKA NOGOMETNA ZVEZA NOVA GORICA Gradnikove brigade 47, 5000 Nova Gorica tel.: (05) , fax: (05)

ATLETSKI POKAL SLOVENIJE ZA STAREJŠE MLADINCE in STAREJŠE MLADINKE 249. Kraj in prireditelj: Slovenj Gradec, AK Slovenj Gradec 250. Datum tekmovanja:

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO ANDRAŽ PFAJFAR Ljubljana, 2016

Microsoft Word - Sklepi DS doc

Na podlagi 24. člena Statuta Judo zveze Slovenije (v nadaljevanju JZS) je zbor članic JZS na seji dne sprejel DISCIPLINSKI PRAVILNIK JUDO

(Microsoft Word - SODNI\212KA NAVODILA ZA TEKMOVALNO SEZONO docx)

Razpis športne igre zaposlenih RP _docx

Microsoft Word - propozicije_mnogoboj.doc

Microsoft Word - tp streljanju.doc

Microsoft Word - Delac_napad Union Olimpije v sezoni 2005_06.doc

PRAVILNIK DRŽAVNE LIGE TEKMOVANJ S PIŠTOLO IN REVOLVERJEM VELIKEGA KALIBRA

U 11 Qualifikationsturnier

R A Z P I S TEKMOVANJ GASILSKE ZVEZE ŽALEC ZA LETO 2018 Žalec, Popravek sklep Poveljstva GZ Žalec - Sprememba na strani 2 Stran 1

POKAL YUGO 2011

Microsoft Word - Propozicije za ligo doc

Pravila tekmovanja FE, 15. in verzija pravil: 4; Opis naloge Robot vsake ekipe prične s poskusom v coni»start«(zelena cona).

TEE BALL KO ŽIVLJENJE NIKOLI NI DOLGOČASNO! Kaj je Tee ball Tee ball je športni program, namenjen otrokom od 6 do 12 leta. Vodilo tega programa je: za

Microsoft Word - YUGO Pokal Pravilnik.doc

Microsoft Word - navodila1SMLSKLjesen 09.doc

FINALE EKIPNO LJUBLJANA OŠ 2014

Pravila o tekmovanjih –

EKIPNO PRVENSTVO SLOVENIJE V TEKMOVALNI HOJI 1. tekma ŠTARTNA LISTA Velenje, 6. maj 2018

Microsoft Word - Publikacija SM 001

LIONEL MESSI

Microsoft Word - bilten4-3.doc

Statistika

POLFINALNO TEKMOVANJE V KOŠARKI ZA STAREJŠE UČENCE LETNIK 1999 IN MLAJŠE SEZONA 2013/14 ZAKLJUČNI BILTEN Zbral in uredil: Marko Čonžek, prof.

MEDNARODNA REGATA ZA POKAL LUKE KOPER Koper, nedelja, 31. marec 2019 RAZPIS PODPIRAJO NAS: Regatni odbor VK NAUTILUS Rezultati / Results info:

Na podlagi Zakona o visokem šolstvu (Uradni list RS, št. 32/12 UPB, 109/12 in 85/14) in Statuta Visoke poslovne šole Erudio (1010 in 2015) je senat Vi

RAZPIS ZA ORGANIZATORJE TEKMOVANJ TZS NOVEMBER 2015/APRIL 2016 Teniška zveza Slovenije objavlja razpis za organizatorje teniških tekmovanj v zimski se

Pravila Prve stave

NADALJEVALNI BILTEN DRŽAVNEGA PRVENSTEV ZA DEKLETA U13 1. SKL SEZONA komisar tekmovanj Gorazd TRONTELJ telefon: GSM:

smucanje_regijsko_2012

Na podlagi statuta Športne zveze Koper in sklepa Strokovnega sveta z dne 11

Zbor vodnikov Planinske zveze Slovenije, je na podlagi 12

2

PRAVILNIK O USPOSABLJANJU IN LICENCIRANJU STROKOVNIH KADROV ODBOJKARSKE ZVEZE SLOVENIJE I. SPLOŠNE DOLOČBE 1. člen (pojem) Pravilnik o usposabljanju i

SEZNAM EKIP ZA 14. LETNE IGRE SKEI SLOVENIJE - GORENJSKA, NOGOMET ODBOJKJA M ODBOJKA Ž PIKADO M PIKADO Ž NAM. TENIS M NAM. TENIS Ž VLEČ. VRV

11. REGIJSKE IGRE MATP GORENJSKE REGIJE R A Z P I S PRIREDITELJ: Specialna olimpiada Slovenije ORGANIZATOR: OŠ Helene Puhar Kranj KRAJ: OŠ Helene Puha

PRAVILA O DOLŽNOSTIH DIJAKOV S STATUSOM ŠPORTNIKA IN PRILAGAJANJU UČNIH OBVEZNOSTI 1. Načrtovanje učnih obveznosti Načrtovanje učnih obveznosti za dij

16

Microsoft Word - Kolaric_napad krozeci prst.doc

IIHF KNJGA PRAVIL VSEBINA PRVO PRAVILO MEDNARODNA HOKEJSKA ZVEZA KOT VODSTVENI ORGAN Poglavje 1 Tekmovalni standardi Poglavje 2 Drsališče Po

SPISEK UČENCEV

15 Klubi člani TZS

Na podlagi 8. točke prvega odstavka 197. člena Statuta UL (Ur. l. RS, št. 4/2017) je Senat Univerze v Ljubljani na 39. seji dne sprejel Št

SPREJEM UDARCA

TENIŠKA ZVEZA SLOVENIJE Tekmovalno registracijska komisija BILTEN TZS 2005/2 SEZNAM PRILOG 1. UVOD V BILTEN 1.1. SPREMEMBE V KOLEDARJU TEKMOVANJ TZS 2

14. ŠPORTNE IGRE PSS

BYOB Žogica v vesolju Besedilo naloge Glavna ideja igre je paziti, da žoga ne pade na tla igralne površine, pri tem pa zbrati čim več točk. Podobno ig

ZVEZA KOTALKKARSKIH ŠPORTOV SLOVENIJE

15. ŠPORTNE IGRE PSS PREDSTAVITEV IN INFORMACIJE

KLUBOM ČLANOM KZS Ljubljana, NAVODILA REGISTRACIJSKE KOMISIJE O PRESTOPIH IGRALCEV Registracijski pravilnik je zaradi uskladitve z Zakonom

Z A P I S N I K 23. SEJE IZVRŠNEGA ODBORA NTZS, dne , ob uri, sejna soba Varnost Maribor, Šmartinska 106, Ljubljana. Prisotni člani IO

Microsoft Word - Pravilnik_VODNO_DELO2

Microsoft Word - Veleslalom gradbincev 2017.doc

VABILO Dne 15. in 16. junija 2019 vas vabimo na 2. pokalno tekmo Dresurnega Mastersa 2019 ter tekmo za Pokal Slovenije, ki bo na osrednjem zunanjem ja

Microsoft Word - pravil.doc

1. VELIKA NAGRADA IZOLE BUTAN PLINA Nedelja 23. februar 2014 TEHNIČNA NAVODILA 1. člen ORGANIZACIJA Organizator 1. Velike nagrade Izole Butan plina je

NOVIGRAD CITTANOVA RUN 2019 (Novigrad, Istra) polmaraton (21 km) štafeta - polmaraton 10,5 km + 10,5 km dirka na 10 km dirka na 5 km otroška dirka FUN

TEHNIČNO NAVODILO

NAVODILA O POSEBNIH POGOJIH IZOBRAŽEVANJA KATEGORIZIRANIH ŠPORTNIKOV IN TRENERJEV KATEGORIZIRANIH ŠPORTNIKOV FAKULTETE ZA DRUŽBENE VEDE I. TEMELJNE DO

Navodila in pravila za sodelovanje v nagradni igri "Marcus & Martinus" 1. člen (splošne določbe) Ta pravila določajo način izvedbe nagradne igre»marcu

Transkripcija:

Univerzitetno športno ligo za prvaka Univerze v Mariboru organizira Študentski svet Univerze v Mariboru. Namenjena je vsem študentom Univerze v Mariboru. Študenti se bodo pomerili v različnih športih, in sicer: nogomet, košarka, odbojka (moški in ženske ločeno). Ob zaključku tekmovanja se organizira finalni turnir v vseh športnih panogah. Univerzitetna športna liga za prvaka Univerze v Mariboru se bo odvijala v Univerzitetnem športnem centru Leona Štuklja. Mali nogomet in košarka se bosta igrala ob ponedeljkih med 17. in 22. uro, odbojka pa ob torkih med 17. in 22. uro. Prijave se zbirajo do torka, 29. 10. 2021, pričetek lige je v ponedeljek, 8. 11. 2021. Prijave so možne izključno pri koordinatorju za šport na posamezni fakulteti Univerze v Mariboru, kontakt najdete na spletni strani spletni strani študentskega sveta UM pod zavihkom liga. PRIJAVA Ekipe lahko prijavi koordinator za šport fakultete. Prijava mora vsebovati: ime članice, s katere so študenti ekipe, ime, priimek in kontaktne podatke vodje ekipe ter imena in priimke vseh članov ekipe. Obrazec za prijavo se nahaja na tej povezavi. Vsaka fakulteta lahko prijavi le eno ekipo za posamezni šport (odbojka moški in ženske ločeno). Prijave se pošljejo na jakob.turnsek@student.um.si, najkasneje do 29. 10. 2021. EKIPE Vsi udeleženci morajo imeti veljaven status študenta Univerze v Mariboru. V času tekmovanja morajo imeti s seboj veljavno študentsko izkaznico, oz. dokument s fotografijo (osebna izkaznica, vozniško dovoljenje) zaradi identifikacije s strani vodstva tekmovanja. V kolikor študenti s seboj ne bodo imeli omenjenega dokumenta, ne bodo mogli tekmovati. Vsi tekmovalci podpišejo izjavo o sodelovanju na lastno odgovornost, hkrati pa se seznanijo z etičnim kodeksom tekmovanja. O seznanitvi z etičnim kodeksom jamčijo s podpisom. V vsaki izmed ekip je lahko največ 12 članov. Vsaka ekipa mora imeti svojo vodjo.

Po koncu rednega dela tekmovanja tj. pred polfinalom, lahko vodja ekipe zamenja dva igralca v ekipi. Prošnja za menjavo mora biti posredovana najkasneje teden dni pred polfinalno tekmo na elektronski naslov koordinatorja za šport UM. PRAVILA TEKMOVANJA IN SPLOŠNA DOLOČILA Vsi udeleženci Univerzitetne športne lige za prvaka Univerze v Mariboru morajo uporabljati ustrezno športno obutev in upoštevati Hišni red UŠC Leona Štuklja, do katerega lahko dostopate tukaj. Za sodelovanje v Univerzitetni športni ligi za prvaka Univerze v Mariboru študentje ne potrebujejo članskih izkaznic UŠC Leona Štuklja. Sojenje pri vseh športih opravljajo licencirani sodniki. TERMINI IGRANJA Termini igranja so določeni za vsak šport posebej: - Nogomet: ponedeljek, 17.00 22.00. - Košarka: ponedeljek, 17.00 22.00. - Odbojka: torek, 17.00 22.00. Tekmovanja bodo potekala v prostorih Univerzitetnega športnega centra Leona Štuklja (UŠC Leona Štuklja), Koroška cesta 130, 2000 Maribor. Vse ekipe oz. tekmovalci morajo biti prisotni vsaj 20 minut pred pričetkom tekmovanja. Če ekipa oz. tekmovalec zamudi začetek tekmovanja, se po 5-minutnem čakanju nasprotniku prizna zmaga. Če ekipa ne napove svoje odsotnosti do 12 ure na dan tekme, se ekipo kaznuje z -1 ali -2 točkama, nasprotni ekipi pa se prizna zmaga. PRESTAVLJANJE TEKEM Prestavljanje tekem je mogoče samo v izjemnih primerih. Vodja ekipe, ki bi tekmo želela prestaviti, mora o tem vsaj štiri dni pred dnevom tekme obvestiti koordinatorja za šport UM s pisno prošnjo na elektronski naslov: jakob.turnsek@student.um.si. Tekma se lahko prestavi izključno v primeru, če se s prestavitvijo tekme strinja nasprotna ekipa.

PRAVILA PO POSAMEZNIH ŠPORTIH Organizator si pridružuje pravico do spremembe pravil, ki se lahko prilagodijo glede na število prijavljenih, ampak bodo določena pred pričetkom tekmovanja. Za nemoten potek tekmovanja in reševanje morebitnih pritožb skrbi koordinator za šport UM.

Nogomet Igra se po sistemu 4 + 1 (4 igralci + vratar). Igralni čas je omejen na 2 10 minut. Igra se po prilagojenih futsal pravilih. Pravico na igrišču deli licenciran sodnik. Za začetek tekme morajo biti na igrišču najmanj 4 (štirje) igralci, ki so prijavljeni pri določeni ekipi. Prekrški se seštevajo. Ekipa lahko na polčas zbere le 3 akumulirane prekrške. Vsak naslednji prekršek se kaznuje s strelom z razdalje 10-ih metrov, brez zidu. Akumulirani prekrški se štejejo za vsak polčas posebej. Igranje z roko se šteje kot akumulirani prekršek. Žogo, ki konča v gol-outu, vrne v igro vratar z roko. Žoga je v igri, ko le-ta zapusti kazenski prostor. Vratar lahko poda žogo čez polovico igrišča tudi z roko, ne more pa na ta način doseči zadetka. Menjave igralcev so ''leteče'', njihovo število je neomejeno, potekajo v označenem prostoru pri sredini igrišča, na strani, kjer so klopi za rezervne igralce in zapisnikarska miza. Če ekipa menja igralce zunaj označenega prostora, jo bo sodnik opomnil in ob ponovitvi napake kaznoval igralca, ki je vstopil v igro. Pri izvajanju prostih udarcev, udarcev iz kota in outa se mora nasprotni igralec oddaljiti od žoge 5 metrov. Če igralec zahteva 5 metrov, mora za izvedbo počakati na sodniški znak. Pri izvajanju prostih udarcev mora žoga mirovati. Pri udarcu iz outa ni mogoče direktno doseči zadetka. Igralec pa lahko doseže zadetek direktno iz udarca iz kota, vendar ne v svoja vrata, sicer se izvaja udarec iz kota. Iz začetnega udarca ni mogoče neposredno doseči zadetka. Vratar ne sme prejeti žoge od soigralca, ne da bi žoga najprej prečkala sredinsko črto, ali da bi z njo igral nasprotnik. Če igralec namerno vrne žogo svojemu vratarju med igro, sledi indirektni prosti udarec za nasprotno ekipo. Vratar na svoji polovici ne sme zadrževati žoge več kot 4 (štiri) sekunde, na nasprotnikovi polovici lahko žogo obvladuje neomejeno. Točkovanje V ligaškem delu tekmovanja zmaga prinaša ekipi 3 točke, neodločen rezultat 1 točko in poraz 0 točk. Če se ekipa ne udeleži tekme in tega v naprej ne javi, se kaznuje z 1 točko. Razvrstitev v skupini se določa na osnovi osvojenih točk. Ekipe z enakim številom točk se razvrsti glede na

število doseženih in prejetih zadetkov v skupnem seštevku vseh tekem ter nato glede na število doseženih in prejetih zadetkov v medsebojnih tekmah. Ligaški sistem Za izvedbo tekmovanja mora biti prijavljenih vsaj 6 ekip. Ekipe v prvem delu turnirja igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Nato se glede na razvrstitev ekipe ločijo v dve skupini, kjer znotraj skupine zopet igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Po končanem rednem delu, se 2 najboljši ekipi z največ doseženimi točkami uvrstita direktno na Finalni turnir. Ekipe, razvrščene od 3. do 6. mesta se med seboj pomerijo za preostali dve mesti v polfinalu in sicer tako, da 3. uvrščena ekipa igra s 6. uvrščeno in 4. uvrščena ekipa s 5. uvrščeno. Na Finalnem turnirju se ob neodločenem rezultatu streljajo kazenski streli. Vsaka ekipa ima 5 kazenskih strelov. Če je po petih strelih rezultat še vedno izenačen, se streli ponavljajo dokler ena izmed ekip ne zgreši. Med tekmovanjem bo vodja tekmovanja, koordinator za šport vodil evidenco tekmovanja. Disciplinske kazni V primeru, da igralec prejme rdeči karton, igra ekipa 2 minuti z igralcem manj v polju. Igralec, ki je izključen nima več pravice do nastopa, namesto njega pa lahko po dveh minutah vstopi v igro drugi igralec. Če ekipa z igralcem manj dobi zadetek, lahko ekipa dopolni svoje moštvo z manjkajočim igralcem še pred iztekom dveh minut. Prepoved nastopa na eni tekmi ima igralec, ki je med tekmovanjem prejel dva rumena kartona (prepoved za vsak 2., 4., 6., rumeni karton), ki je na eni tekmi prejel dva rumena kartona. Igralec, ki je prejel direktni rdeči karton, se kaznuje s prepovedjo igranja na dveh tekmah. V primeru, da je igralec prejel direktni rdeči karton zaradi nešportnega obnašanja, napada na nasprotnega igralca ali sodnika, ali je kako drugače hudo kršil etični kodeks tekmovanja, o kazni odloča koordinator za šport UM. V kolikor posamezni igralec v času izvajanja tekmovanja prejme štiri rdeče kartone ali več, je izključen iz tekmovanja. V kolikor je prijavljenih več kot 10 ekip, se kartoni brišejo po ¼ tekmah. V kolikor pa je ekip manj kot 10, se kartoni brišejo po koncu skupinskega dela turnirja.

Košarka V polju igra 5 igralcev. Pravico na igrišču deli sodnik. Igra se 2 12 minut čiste igre, kar pomeni, da se ura ustavlja ob vseh prekinitvah igre. V primeru neodločenega rezultata, se igra 3 minutni podaljšek. V primeru, da je po podaljšku rezultat še vedno izenačen, se podaljški ponavljajo dokler ena ekipa ne zmaga. Osebne napake: ekipa izpolni bonus osebnih napak ob storjeni 7. osebni napaki. Ob storjeni 8. osebni napaki ima nasprotna ekipa na voljo proste mete. Napake se štejejo za vsak polčas posebej. Ligaški sistem Za izvedbo tekmovanja mora biti prijavljenih vsaj 6 ekip. Ekipe v prvem delu turnirja igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Nato se glede na razvrstitev ekipe ločijo v dve skupini, kjer znotraj skupine zopet igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Po končanem rednem delu, se 2 najboljši ekipi z največ doseženimi točkami uvrstita direktno na Finalni turnir. Ekipe, razvrščene od 3. do 6. mesta se med seboj pomerijo za preostali dve mesti v polfinalu in sicer tako, da 3. uvrščena ekipa igra s 6. uvrščeno in 4. uvrščena ekipa s 5. uvrščeno. Točkovanje Ekipa za zmago dobi 2 točki, poražena ekipa v tem primeru ne dobi nobene. Če je tekma predana, se tekma registrira z rezultatom 20:0 za nasprotno ekipo. Zmagovalna ekipa v tem primeru prav tako prejme 2 točki, poražena ekipa pa nobene. Če se ekipa ne udeleži tekme in tega v naprej ne javi, se kaznuje z 1 točko. V primeru istega števila točk, o uvrstitvi odloča razlika v danih in prejetih koših na vseh tekmah. Če je tudi ta enaka, pa o uvrstitvi odloča razlika v danih in prejetih koših na medsebojnih tekmah. V primeru nasilnega obnašanja, žalitve igralcev nasprotne ekipe ali sodnika in drugih oblik nešportnega obnašanja, koordinator za šport UM odloča o disciplinski kazni posameznega igralca in/ali ekipe. Odbojka Namen igre je poslati žogo preko mreže tako, da bi v nasprotnikovem igralnem polju padla na tla in preprečiti, da bi to uspelo nasprotniku. Ekipa dobi igro, če se žoga dotakne nasprotnikovih tal igrišča, pade izven igrišča ali je ekipa ne uspe pravilno odbiti. V odbojki ekipa, ki dobi igro, osvoji tudi točko. Kadar ekipa, ki servis sprejema dobi igro, osvoji tudi točko in pravico do serviranja. Igralci te ekipe zakrožijo za eno mesto v smeri urinega kazalca. Odmor je čas med nizi. Vsi odmori med nizi trajajo tri minute.

Vsaka ekipa ima pravico do največ dveh odmorov po 30 sekund in šestih zamenjav igralcev v enem nizu (6 zamenjav ali 3 zaključene menjave po pravilih FIVB). Redne prekinitve sme zahtevati samo vodja na igrišču. Točkovanje Igra se na dva dobljena niza do 25. V primeru, da je v nizih 1-1 se igra dodaten tretji niz do 15. Igra se na dve točki razlike. Ekipa za zmago z rezultatom 2:0 ali rezultatom 2:1 dobi 2 točki, poraženec ne dobi nobene. V primeru, da ekipa preda tekmo, dobi prav tako prejme 0 točk. Če se ekipa ne udeleži tekme in tega v naprej ne javi, se kaznuje z 1 točko. V primeru istega števila točk o uvrstitvi odloča količnik v setih, če je enak tudi ta pa količnik v točkah. Če je tudi ta enak, odloča rezultat medsebojne tekme. Ligaški sistem Za izvedbo tekmovanja mora biti prijavljenih vsaj 6 ekip. Ekipe v prvem delu turnirja igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Nato se glede na razvrstitev ekipe ločijo v dve skupini, kjer znotraj skupine zopet igrajo po enokrožnem ligaškem sistemu»vsaka z vsako«. Po končanem rednem delu, se 2 najboljši ekipi z največ doseženimi točkami uvrstita direktno na Finalni turnir. Ekipe, razvrščene od 3. do 6. mesta se med seboj pomerijo za preostali dve mesti v polfinalu in sicer tako, da 3. uvrščena ekipa igra s 6. uvrščeno in 4. uvrščena ekipa s 5. uvrščeno. Menjava igrišč Po vsakem nizu, razen v odločilnem, 3. nizu, ekipi zamenjata igrišči. Potem ko ena izmed ekip v odločilnem nizu doseže osmo (8.) točko, ekipi brez zavlačevanja zamenjata igrišči, razmestitvi igralcev pa ostaneta enaki. Če menjava ni bila opravljena pravočasno, po doseženi osmi točki, jo je treba opraviti takoj, ko se napako opazi. Izid ostane enak kot ob času menjave igrišč. Udeleženci v igri Ekipo na tekmi sestavlja največ 12 igralcev in najmanj 6 igralcev. Samo na spisku navedeni člani smejo vstopiti v kontrolni prostor in sodelovati pri uradnem ogrevanju in na tekmi. Igralci, ki v igri ne sodelujejo, sedijo na klopi za igralce ali so v svojem prostoru za ogrevanje. Igralci, ki ne igrajo, se lahko med tekmo ogrevajo brez žog v coni za ogrevanje. Prepovedano je nositi predmete, ki lahko igralca poškodujejo ali mu nudijo nedovoljeno prednost. Igralci smejo na lastno odgovornost nositi očala ali leče. Igralci lahko za zaščito in oporo uporabljajo ščitnike (podložene pripomočke za zaščito pred poškodbami.

Neprimerno Obnašanje In Ukrepi Ob manjših kršitvah pravil obnašanja sodnik ne ukrepa. Dolžnost sodnika je preprečiti neprimerno obnašanje do stopnje ukrepanja. Prvi sodnik to opravi na dveh stopnjah: 1. stopnja: ustni opomin preko vodje ekipe v igri, 2. stopnja: uporaba RUMENEGA KARTONA za člana ekipe. Opomin je znak, da je član ekipe (s tem tudi ekipa) dosegel stopnjo za kaznovanje na tej tekmi. Opomin nima nobenih posledic, razen vpisa v zapisnik. Neprimerno Obnašanje, ki se kaznuje Nevljudno Obnašanje je dejanje v nasprotju z oliko ali moralnimi načeli. Dodeli se rdeč karton, kar pomeni točka nasprotniku in odvzem servisa. Žaljivo Obnašanje so kletvice oziroma žaljive besede ali kretnje, ki izražajo omalovaževanje. Izreče se izključitev, kar pomeni, da mora član ekipe zapustiti prostor igranja do konca niza. Napadalno Obnašanje je fizični napad ali poskus napada. Izreče se diskvalifikacija, kar pomeni, da član ekipe zapusti prostor igranja do konca tekme. Kazni se stopnjujejo in ekipa lahko dobi na eno tekmo le en rumen karton in en rumen karton za zavlačevanje. Vsi ukrepi so posamični in ostanejo v veljavi vso tekmo ter se zapišejo v zapisnik. Ukrepanje ob ponavljanju neprimernega obnašanja istega člana ekipe na tekmi je stopnjevalno, torej strožji ukrep. Izključitev ali odstranitev zaradi napadalnega obnašanja sta možni tudi brez predhodnih ukrepov. Obveščanje Vse informacije o ligi in poteku le te so objavljene na spletni strani Študentskega sveta UM pod zavihkom liga. Rezultati preteklih krogov bodo objavljeni vsak teden v sredo, razpored za naslednji krog pa objavljen vsak teden v četrtek na Facebook strani lige in na spletni strani študentskega sveta UM pod zavihkom liga. Finalni dvoboj najboljših se bo odvijal v prvi polovici aprila. Sodelovalo bo 6 ekip (v vsaki disciplini se bosta pomerila najboljša dva). Dogodek poteka v Univerzitetnem športnem centru Leona Štuklja v Mariboru.