RC MNZ - kategorija U12 in U13 TRENING 3-4 SKLOP: Igra 1:1 USMERITEV TRENINGA: CILJ: Igra 1:1 v napadu Utrjevanje uspešnosti igre 1:1 v napadu UVODNI

Podobni dokumenti
1

SPREJEM UDARCA

Microsoft Word - Delac_napad Union Olimpije v sezoni 2005_06.doc

MODEL IGRE MLAJŠIH ŽENSKIH REPREZENTANC SLOVENIJE OSNOVNE INFORMACIJE O REPREZENTANČNIH SELEKCIJAH V Sloveniji imamo v ženski kategoriji 2 mlajši repr

PowerPointova predstavitev

Microsoft Word - Kolaric_napad krozeci prst.doc

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO MARKO LULIK LJUBLJANA

Projekt: Kako potekajo krogotoki razvoja v nogometu pri mladih ( uporaba RSA metode dela ) Vaje za spodbujanje gibanja v nogometu- Ime vaje: slalom 1:

Microsoft Word - Razpored tekmovanja 11. memoriala 2013-U13

Zavod ŠKL Ljubljana Brezovce Trzin Šolsko leto PRAVILA TEKMOVANJA ŠKL TEE BALL Tee ball je športni program, namenjen otrokom od 6 do

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO ANDRAŽ PFAJFAR Ljubljana, 2016

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT Športna vzgoja METODIKA UČENJA TEHNIČNIH ELEMENTOV FUTSALA MAGISTRSKO DELO Avtor dela: JAKA ŠKET Ljubljana, 20

8 KOŠARKA V OSNOVNI ŠOLI

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKA NALOGA DEJAN KOLENAC Ljubljana, 2016

TEE BALL KO ŽIVLJENJE NIKOLI NI DOLGOČASNO! Kaj je Tee ball Tee ball je športni program, namenjen otrokom od 6 do 12 leta. Vodilo tega programa je: za

POVOD

diplomska naloga

HOKEJSKA ZVEZA SLOVENIJE Celovška LJUBLJANA Slovenija DRŽAVNO PRVENSTVO MLADINCEV U-18 v sezoni 2016/17 V tekmovanju za DP mladincev nastopajo

Ogrevanje v procesu treninga in tekme Povej mi in bom pozabil, Pokaži mi in si bom zapomnil, Vključi me in bom razumel! Miki Kondić trener»pro«

VPOGLED V DELO AKADEMIJE ATLETICA IN BENFICE Marjetka Orel Foto: Marko Nešić Strokovno delo v športu obsega načrtovanje, organiziranje, izvajanje, spr

raziskovalna dejavnost Frane Erčulj, Grega Mirt, Erik Štrumbelj Analiza uporabe različnih tipov podaj vrhunskih košarkarskih ekip Izvleček V članku an

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO ROK MARINIČ Ljubljana, 2013

LIONEL MESSI

HOKEJSKA ZVEZA SLOVENIJE Celovška LJUBLJANA Slovenija INTERNATIONAL HOCKEY LEAGUE 2019/20 MEDNARODNA HOKEJSKA LIGA 2019/20 V tekmovanju IHL čl

PRAVILA ODBOJKARSKE IGRE

Microsoft PowerPoint - Presentation1

LiveActive

Microsoft Word - N doc

Arial 26 pt, bold

PROPOZICIJE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ROKOMETU NA MIVKI člen S temi propozicijami se določa način tekmovanja v okviru državnega prvenstva rokometa

Microsoft Word - bilten4-3.doc

Microsoft Word _KOŀARKA_Oŀ_mlajši

Microsoft Word - PLES_valcek2_TS.doc

Navodila_1819_Regions' Cup

PROPOZICIJE DRŽAVNEGA PRVENSTVA V ROKOMETU NA MIVKI 2019 tekmovanje mladih (kategorije rojenih leta 2002, 2004 in 2006) 1. člen S temi propozicijami s

Ferjančič, P.

Microsoft Word - Document16

Tekaški program in vaje za prijeten 10 km tek

Diapozitiv 1

Statistika

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO DAŠA BREZNIKAR Ljubljana, 2016

Microsoft Word - propozicije_mnogoboj.doc

U 11 Qualifikationsturnier

Microsoft Word - PLES_valcek1_TS.doc

raziskovalna dejavnost Frane Erčulj, Gregor Debeljak, Erik Štrumbelj Analiza uporabe različnih tipov podaj pri mladih košarkarjih Izvleček V članku an

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT Športno treniranje SREDSTVA IN METODE ZA RAZVOJ HITROSTI NOGOMETAŠEV DIPLOMSKO DELO MENTOR: izr.prof. dr. Mark

Microsoft Word _Futsal_Priloga 2_pravilnik_ doc

UČNA PRIPRAVA - ŠPORTNA VZGOJA Kandidatki: L. P., D. V. Didaktik: mag. Č.M. Učitelj: prof. B. V. Datum: Šola: OŠ Franca Rozmana Staneta Ra

5

11. REGIJSKE IGRE MATP GORENJSKE REGIJE R A Z P I S PRIREDITELJ: Specialna olimpiada Slovenije ORGANIZATOR: OŠ Helene Puhar Kranj KRAJ: OŠ Helene Puha

MEDOBČINSKA NOGOMETNA ZVEZA NOVA GORICA Gradnikove brigade 47, 5000 Nova Gorica tel.: (05) , fax: (05)

IIHF KNJGA PRAVIL VSEBINA PRVO PRAVILO MEDNARODNA HOKEJSKA ZVEZA KOT VODSTVENI ORGAN Poglavje 1 Tekmovalni standardi Poglavje 2 Drsališče Po

Zadeva: Ljubljana, PRIJAVA EKIP MLAJŠIH STAROSTNIH KATEGORIJ za državno prvenstvo in pokalni tekmovanji v tekmovalni sezoni 2019 / 2020 Na

7. VAJA A. ENAČBA ZBIRALNE LEČE

Microsoft Word - prava diplomska naloga doc

Po 6

Univerza v Ljubljani Fakulteta za matematiko in fiziko Verjetnost v fiziki 2012/13 tutorstvo #1 Kombinatorika Avtorja: Peter Ferjančič, Boštjan Kokot

Pravila tekmovanja FE, 15. in verzija pravil: 4; Opis naloge Robot vsake ekipe prične s poskusom v coni»start«(zelena cona).

PRAVILA TEKMOVANJ LETNIH ŠPORTNIH IGER EDS

NAJRAJE SE DRUŽIM S SVIČNIKOM, SAJ LAHKO VADIM ČRTE IN KRIVULJE, PA VELIKE TISKANE ČRKE IN ŠTEVILKE DO 20. Preizkusite znanje vaših otrok in natisnite

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO URŠKA DOLINAR LJUBLJANA, 2010

Microsoft Word - navodila1SMLSKLjesen 09.doc

Microsoft Word - Sklepi DS doc

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO JAKOB SALMIČ LJUBLJANA, 2016

Microsoft Word - Pravila - AJKTM 2016.docx

KAJ JE VZDRŽLJIVOST

VAJE RID 1 (4), program PTI, šol

UNIVERZA V MARIBORU PEDAGOŠKA FAKULTETA Oddelek za predšolsko vzgojo DIPLOMSKO DELO Petra Dervarič Maribor, 2016

UNI-bet plus 

Moškisvet.com - Kakšen b...lovenci smo za pandolo!

VABIMO VAS NA 18. LETNE ŠPORTNE IGRE SDS, ki bodo v soboto, 3. junija 2017, v Dupleku. Zbor tekmovalcev je pri Pošti Spodnji Duplek (Cesta k Dravi 5,

Adaptive Sound Technology Dodatek

UNIVERZA V LJUBLJANI FAKULTETA ZA ŠPORT DIPLOMSKO DELO Avtor: Rok Cizelj Ljubljana, 2010

II. Olimpijada krajevnih skupnosti Novega mesta II. OLIMPIJADA KRAJEVNIH SKUPNOSTI NOVEGA MESTA PRAVILA TEKMOVANJA IN PROGRAM KS Drska, 18. maj 2019

Pravila škofjeloške poletne teniške lige 2019 Splošno o ligi pravica nastopa, formiranje skupin, igrišča in uradna žoga 1. Pravico igranja imajo (v ko

PPT

Ko pomislimo na hujšanje, verjetno vsak najprej pomisli na stradanje, odrekanje, trpljenje, sitnobo in še marsikaj negativnega. A ni treba, da je tako

BYOB Žogica v vesolju Besedilo naloge Glavna ideja igre je paziti, da žoga ne pade na tla igralne površine, pri tem pa zbrati čim več točk. Podobno ig

Rokomet20021n.qxp



PTUJSKA AMATERSKA REGIONALNA KOŠARKARSKA LIGA

AKCIJSKO RAZISKOVANJE INOVACIJSKI PROJEKT ZA ZNANJE IN SPOŠTOVANJE Udeleženci: Učenci 2. c Razredničarka: Irena Železnik, prof. Učni predmet: MAT Učna

Microsoft Word - tp streljanju.doc

Transkripcija:

RC MNZ - kategorija U12 in U13 TRENING 3-4 SKLOP: Igra 1:1 USMERITEV TRENINGA: CILJ: Igra 1:1 v napadu Utrjevanje uspešnosti igre 1:1 v napadu UVODNI DEL (20 minut) 1. NAVAJANJE NA ŽOGO (12 minut) S klobučki označena štiri igralna polja kot prikazuje slika. Premer igralnega polja je 12-15 metrov. V vsakem igralnem polju je 6 igralcev (vsak igralec ima svojo žogo). Trener stoji na mestu, kot prikazuje slika (v rokah ima dve markirni majici (MM) različnih barv). Igralni čas 2 x 5 minut. Vaja 1: VODENJE Z NALOGAMI (5 minut) Igralci vodijo vsak svojo žogo v označenem polju. Na trenerjev znak (dvignjena MM določene barve) vodijo žogo na vnaprej določen način (npr. rdeča MM pomeni vodenje z L nogo, bela MM pomeni vodenje z D nogo). 1

Vaja 2: VODENJE Z MENJAVO POLJ (5 minut) Igralci vodijo vsak svojo žogo v označenem polju. Na trenerjev znak (dvignjena MM določene barve) zamenjajo polja na vnaprej določen način (npr. rdeča MM pomeni menjava polja z žogo, bela MM pomeni menjava polja brez žoge). Vrstni red zamenjave polj spreminjamo, prav tako spreminjamo način vodenja žoge v igralnem polju. Vodenje žoge na vsak dotik. Vodenje žoge z obema nogama. Orientacija v prostoru. Igralci izvajajo element s hitrostjo, ki jim omogoča natančno izvedbo. Popravljanje napak 2. LOVLJENJE (8 minut) 2

S klobučki označeno igralno polje kot prikazuje slika. Premer igralnega polja je 12-15 metrov. Goli široki 2 metra in razporejeni kot prikazuje slika. V igralnem polju 6 igralcev (razporejenih kot prikazuje slika). Igralni čas 5 minut. En igralec (lovec) stoji na sredini polja. Ostali igralci (zajci) so razporejeni po treh golih ob robu polja. Na znak trenerja prvi igralec (zajec) steče skozi svoj gol v polje, z ciljem, da se brez dotika s strani lovca, prebije skozi enega od preostalih dveh golov. Naslednji igralec (iz naslednjega gola v smeri urinega kazalca) steče v polje, ko se lovec postavi nazaj v svoje izhodišče na sredini polja. V kolikor lovec ujame zajca, le ta postane novi lovec Opozarjanje na upoštevanje pravil GLAVNI DEL (65 minut) 3. IGRA 1:1 NA DVA GOLA V KROGU (12 minut) S klobučki označeno igralno polje kot prikazuje slika. Premer igralnega polja je 12-15 metrov. Goli široki 2 metra in razporejeni kot prikazuje slika. V igralnem polju 6 igralcev (razporejenih kot prikazuje slika). Igralni čas 10 minut. 3

En igralec (branilec) stoji na sredini polja. Ostali igralci (napadalci) so razporejeni po treh golih ob robu polja. Na znak trenerja prvi napadalec zavodi žogo v polje skozi svoj gol v z ciljem, da z vodenjem žoge preide skozi enega od preostalih dveh golov. Naslednji igralec (iz naslednjega gola v smeri urinega kazalca) zavodi v polje, ko se branilec postavi nazaj v svoje izhodišče na sredini polja. V kolikor branilec odvzame žogo napadalcu ali mu jo izbije iz polja, le ta postane novi branilec. Spodbujanje različnih oblik varanja in fintiranja. Opozarjanje na trostopnost pri varanju. Kontrola žoge. Opozarjanje na pravilno postavitev branilca v fazi obrambe. 4. IGRA 1:1 Z HRBTOM PROTI CILJU (12 minut) Postavitev igralcev in golov kot prikazuje slika. Igralca na razdalji 3 5 metrov, obrnjena en proti drugemu. Goli široki 2 metra, postavljeni iz stožcev in na razdalji 2-3 metrov od napadalca. 5 metrski gol z vratarjem postavljen 10 metrov za obema 2m goloma. V igralnem polju 8 igralcev. Igralni čas 10 minut. 4

Igralca si podajata žogo iz prve na razdalji 3 5 metrov. Igralec, ki je z hrbtom obrnjen proti goloma je napadalec. Po najmanj treh (in največ sedem) podajah napadalec sprejme žogo z obratom in jo poiskuša zavoditi skozi enega od golov. Če mu to uspe, lahko zaključi akcijo z udarcem na gol. Drugi igralec v trenutku, ko napadalec sprejme žogo, postane branilec in poiskuša napadalcu preprečiti doseganje zadetka. Ko prvi par zaključi z akcijo, je na vrsti drugi par. Igralca pri vsaki ponovitvi zamenjata vloge. Opozarjanje na pravilno postavitev ob sprejemu žoge. Opozarjanje na vodenje žoge z oddaljeno nogo od nasprotnika in grajenje žoge z telesom. Spodbujanje različnih oblik varanja in»fintiranja«. 5. IGRALNA OBLIKA 1:1+2:2+1:1 NA DVA GOLA (20 minut) Igralno polje velikosti 45 x 20 metrov, razdeljeno v tri cone, kot prikazuje slika. Igralni čas 4 x 4 minute (igralcem menjamo vloge). V srednji coni poteka igra 2:2, v zunanjih conah pa igra 1:1. Igralci med igro ne smejo prehajati iz cone v cono. Vsaka ekipa napada na en gol. Igra se prične v srednji coni. Igralca iz srednje cone, morata žogo podati do napadalca v napadalno cono. Napadalec v napadalni coni poizkuša preigrati branilca in doseči zadetek. Branilec ima na razdalji 7 metrov od gola označeno linijo iz klobučkov, kjer je njegov izhodiščni položaj, ko je nasprotna ekipa v posesti žoge. Iz linije se lahko pomakne proti napadalcu šele takrat, ko je le temu žoga podana iz srednje cone. 5

Če imamo v vratih vratarja se ta v fazi obrambe lahko pomika samo po gol črti. V fazi napada lahko prosto sodeluje z soigralcem v svoji coni. Če pride do žoge ekipa, ki je bila v obrambi, poizkuša na enak način priti do zadetka na nasprotni gol. Cilj igre je, da igralci med igro poudarjeno uporabljajo elemente igre 1:1, ki smo jih vadili med treningom. Demonstracija in razlaga igre. Upoštevanje osnovnih zakonitosti igre v napadu in obrambi v situacijah 1:1. Opazovanje igralcev v igri. Nadgradnja vaje Igralci v srednji coni imajo omejeno število podaj. Branilec v stranski coni se lahko prosto giblje v prostoru, ko ima žogo v posesti nasprotna ekipa. 6. IGRA 4:4 NA DVA GOLA BREZ ALI Z VRATARJI (20 minut) Igralno polje velikosti 25 x 20 metrov. Prosta igra. Igralni čas 20 minut. Ekipe med sabo menjamo. Prosta igra 4:4 na dva gola v označenem igralnem polju. Igralci lahko odvzemajo žogo samo svojemu direktnemu nasprotniku (individualno pokrivanje). Cilj igre je, da igralci med igro poudarjeno uporabljajo elemente, ki smo jih vadili med treningom. Zadetek dosežen neposredno po uspešnem preigravanju nasprotnika šteje 2 točki. Uporaba osnovnih zakonitosti igre v obrambi v situacijah 1:1. Opazovanje igralcev v igri. Ocenjevanje uporabe elementov, ki smo jih vadili med treningom, v igri. 6

ZAKLJUČNI DEL (5 minut) 7. TEKMOVANJE V CILJANJU PREČKE (5 minut) Prostor v kazenskem prostoru, dva velika gola, linija na razdalji 11 metrov. Vsi igralci v prostoru (ena ekipa na en gol, druga ekipa na drugi gol). Igralni čas 2x2 minuti. Vsak igralec ima svojo žogo. Dve ekipi tekmujeta med sabo v zadevanju prečke, ki jo igralci ciljajo najmanj z razdalje 11m. Za vsak zadetek prejme ekipa eno točko. Zmaga ekipa, ki doseže večje število točk. Vsak igralec ima neomejeno število ponovitev znotraj časovne omejitve, vendar ne sme izvesti udarca pred linijo 11 metrov. Izbira udarca je prepuščena igralcu. Izvedemo 2 seriji. Kontrola in opazovanje igralcev. Štetje doseženih točk. 7